Neprodáváme pouze nože ...  nabízíme umění.

 

0
Košík
Uživatel

 

 

AiR ZLATOUST

 

Společnost AiR zahájila oficiálně svou činnost v roce 1999. V té době ve městě fungovalo několik malých a středních podniků, které přežili složité časy 90. let XX. století a které se v malém zabývali výrobou a zdobením chladných zbraní. Jednalo se většinou doslova o šperkařskou - zlatnickou činnost.

 

 

Společnost sídlí v městě Zlatoust v Čeljabinské oblasti, která je součástí Uralského federálního okruhu, Ruská federace. Zbrojařská výroba se ve městě začíná psát od roku 1815, kdy do města přicházejí první mistři německého disentu z města Solingen. Rozkvět zbrojního průmyslu zažívá město v období II. světové války.

 

Společnost A&R kromě výroby drahých autorských zbraní vsadila na masovější produkci jednoduchých a spolehlivých loveckých nožů. V současnosti společnost vyrostla do jednoznačného lídra v produkci nožů, které pocházejí od "Zlatousta".

 

Dnešní výroba chladných zbraní představuje organickou syntézu minulosti a moderních technologií výroby ručních zbraní. A právě vysoká kvalita nožů společnosti A&R zajistila jejich širokou oblíbenost a popularitu.

 

 

Díla vytvořená zručnými řemeslníky společnosti se nacházejí v soukromých sbírkách sběratelů, jsou vystaveny v muzeích v Ruské federaci i v zahraničí. Vysoká umělecká úroveň výrobků je potvrzována oceněními z prestižních národních a mezinárodních výstav.

 

V současnosti společnost produkuje celé řady specifických produktů, které jsou určeny nejen pro lovecké účely, rybáře a turisty. Společnost AiR rozšířila svou produkci o:
• zdobené meče, šavle, bodáky, dýky,
• domácí potřeby a bytové dekorace: číše, svícny, misky, příborové sety, stěnové panely, stolní soupravy, firemní dárky, hodinky, kompasy a zdobení knih.

 

 

Při zdobení výrobků jsou používány drahé kovy a polodrahokamy, drahokamy z Uralu, křišťál a drahé sklo. Exkluzivní produkty, dle požadavků zákazníka, jsou zdobeny různými symboly, monogramy a miniaturami.
Kreativní tým společnosti si vypracoval svůj osobitý styl při zachování tradice vzácného umění kovorytectva ve městě Zlatoust, které řemeslníci zdědili po svých předcích. Mistři společnosti neustále pracují na výrobě nových produktů.

 

Společnost A&R oživila tradice kovorytectva ve městě Zlatoust a mistři společnosti AiR tak přinášejí sběratelům a milovníkům nožů radost z pravého ruského umění.