Neprodáváme pouze nože ...  nabízíme umění.

 

0
Košík
Uživatel

 

 

MELITA-K

 

Společnost MELITA - K je takzvanou zavřenou akciovou společností, která se věnuje výrobě o vysoko technologické produkci zaměřené převážně na obranný průmysl. Součástí výroby je i občanská produkce zaměřená na výrobu pro potravinářský a zpracovatelský průmysl a samozřejmě turistiku.

 

 

Společnost sídlí v městě Kazaň, hlavním městě Tatarské republiky, která patří mezi ekonomicky nejsilnější regiony Ruské federace. Začátky společnosti se datují na začátek 80. let 20. století, kdy výrobky pokrývaly výlučně vojenskou produkci. Za přelomový bod se považuje objednávka na vyhotovení skalpelů s vyměnitelným ostřím. Závod v té době rozpracoval unikátní technologii ultrazvukového kování za studena.

 

Patent na tuto technologii pod číslem № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537 je používán pro současnou produkci společnosti, která je jedinečná jak v Ruské federace tak i ve světě. Díky této technologii se dosahuje mimořádná odolnost ostří vůči opotřebování a bezprecedentní tvrdost 82 - 86 HRA - to vše díky legující vrstvě na bázi Titanu, která se nanáší nanotechnologií BoLi na jednu stranu ostří čepele, čímž se dosahuje tkz. věčné ostří, které oproti standardním technologiím dosahuje až trojnásobně vyšší odolnost vůči opotřebování.

 

Závod ještě zdokonalil technologii a již samotná příprava čepele před takzvaným finálním ultrazukovým ostřením probíhá za použití unikátní technologie tvarování za studena, kde nedochází ke změnám materiálu čepele, které je charkteristické při tepelné úpravě jako je např. broušení.

 

Za použití unikátní technologie studeného lisování je zhotovována i jedinečná produkce suvenírnych dárkových nožů, kde na čepeli vzniká takzvaný vystupující vzor basreliéfneho typu. Při klasické technologii takové zpracování není možné dosáhnout.
 
V 90-tých letech 20. století pro společnost, která byla soustředěna na složitou obrannou produkci, přinesla nutnost vstoupit i do relativně jednodušší produkce nožů pro potravinářský průmysl. Dnes vyrábí společnost MELITA-K i celé spektrum nožů určených pro velkospracování masa, ryb, nože pro hotely, restaurace, jídelny, atd.
 

 

Společnost MELITA-K patří jednoznačně k technologické špičce v oblasti výroby v obranném průmyslu, v potravinářském průmyslu a je technologickým lídrem v oblasti ultrazvukového opracování kovů.