Neprodáváme pouze nože ...  nabízíme umění.

 

0
Košík
Uživatel
Grizzly

Grizzly

Cena: 5320

Počet kusů:

 

Grizzly - černá verze nože na přežití Polární medvěd, kterou si vyžádala komunita operující v tmavé sibiřské tajze.

 

Původní název nože byl Vitalis a nůž se stal legendou. Nůž byl speciálně vyvinut jako nůž na přežití na žádost slavného ruského cestovatele Vitaliya Sundakova pro dobrodružnou cestu do Mexika. Díky své maximální provozní spolehlivosti a vysoké flexibilitě se nůž začal úspěšně používat při expedicích za severní polární kruh a díky své mohutnosti dostal pojmenování Bílý Medvěd.

 

Nožem můžete pohodlně sekat. Šířka čepele a celková konstrukční pevnost umožňuje použít nůž jako lopatu, bod na jištění v skále nebo ledu nebo doslova jako páku. Masivní kovová hlavice slouží jako kladivo.

 

Nůž je vyroben patentovanou technologií společnosti MELITA-K - Patent № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537, kde ocel 70Х16МФС je válcovaná za studena, čímž se vytvoří řezná část čepele, na kterou nemají vliv tkz. změny v oceli vyvolané teplem při broušení.

 

Čepel potažená antireflexní vrstvou. Na hřbetu čepele speciálně vybrání pro sekání drátů. Pouzdro z hrubé naturální kůže, zevnitř vyztužené navíc ABS polymer výztuhou.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 272 мм
Délka čepele: 139 мм
Tloušťka čepele: 6 мм
Šířka čepele: 48 мм
Geometrie čepele: komplexní tvar
Materiál čepele: ocel 70Х16МФС
Zpracování čepele: antireflex BLACK
Tvrdost: čepel 57-62 HRC
Materiál rukojeti: dub
Tloušťka rukojeti: 23 mm
Pouzdro: Přírodní kůže, výztuha ABS polymer
Hmotnost bez pouzdra: 495 g
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně