Neprodáváme pouze nože ...  nabízíme umění.

 

0
Košík
Uživatel
Trostnik

Trostnik

Cena: 2943

Počet kusů:

 

Machete Trostnik - mohutný nůž, o délce téměř 45 cm, který je navržen k provádění funkcí univerzálního nástroje do přírody a na zahradu.

 

Mačeta Trostnik je v principu modifikace industriálního pracovního nože Hlavorub Melita-K (v ruštině glavorub), který se standardně používá ve zpracovatelských provozovnách masokombinátů.

 

Vzhledem k mimořádné oblibě tkz. ruských "dačnikov", kteří si nůž brali na svou chatu / daču, začala vyrábět společnost Melita-K i turistickou verzi nože, která dostala pojmenování Trostnik - v překladu z ruštiny rákosí, protože nůž se obvykle používal na výsek přerůstajících trav.

 

Trostnik je navíc vybaven plně funkční pilou na dřevo na hřbetu čepele, která vzhledem k tloušťce čepele nože - 3 mm je i mimořádně účinná.

 

Ergonomická rukojeť nože je vyrobena z ABS plastu. Pouzdro je vyrobeno z materiálu Cordura s výztuhou z ABS polymeru.

 

Nůž je vyroben patentovanou technologií společnosti MELITA-K - Patent № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537, kde ocel 50Х14МФ je válcovaná za studena, čímž se vytvoří řezná část čepele, na kterou nemají vliv tkz. změny v oceli vyvolané teplem při broušení.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 436 мм
Délka čepele: 298 мм
Tloušťka čepele: 3 мм
Šířka čepele: 56 мм
Geometrie čepele: mačeta
Materiál čepele: ocel 50Х14МФ
Zpracování čepele: antireflex SATIN
Tvrdost: čepel 52-56 HRC
Materiál rukojeti: ABS polymer
Tloušťka rukojeti: 31 mm
Pouzdro: Cordura s výztuhou ABS polymer
Hmotnost bez pouzdra: 270 g
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně