close
loading
Bebut

Bebut

Cena: 9275
Počet kusů: 

Bebut

Bebut Kindžal - armádní nůž vzor 1907, kterými byly vyzbrojeny vojska carské armády. Kindžal Bebut ve výzbroji úspěšně nahradil do té doby používanou šavli. K stahování šavle z výzbroje začíná docházet již od roku 1902, kdy se do výzbroje armády začínají dostávat vysokoúčinné střelné zbraně jako např. kulomet a šavle přestala splňovat hlavně u artilérie a rozvědky svůj hlavní účel.

 

Bebut je v principu PRVNÍM - oficiálním nařízením ustanoven nůž ruských speciálních sil, které dnes označujeme pojmem SPECNAZ.

 

Bebut Kindžal je typickým kavkazským kindžalem, který s mimořádnou oblibou a velmi úspěšně používali nejen kozáci, pěší a koňské vojsko ale dokonce i mořská pěchota nebo Feldjageři kurýrní služby.
 
Bebut je nádherný a funkční nůž, který nese v sobě slávu Ruské imperátorskej armády. Dárkový nůž, vhodný do sbírky každého sběratele. V nabídce i Aristokratická verze - Modrý Bebut.

 

 

Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.
Certifikát nože naleznete zde.


Charakteristika nože
Celková délka 620 mm
Délka čepele 450 mm
Tloušťka čepele 6,5 mm
Šířka čepele 35 mm
Geometrie čepele kindžál
Materiál čepele ocel 50Х14 MF nebo import analog
Zpracování čepele leštěná
Tvrdost 57-59 HRC
Materiál rukojeti Kavkazský ořech, oboustranná mosazná garda
Pouzdro kůže, dřevěná výztuha, mosaz
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com