close
loading
Kortík mořský

Kortík mořský

Cena: 10640
Počet kusů: 

Kortík mořský

Kortík mořský - jedinečný exemplář kortíka zhotovený na závodě Melita K a pozlácený juvelírnim graírovaním společností Zlatoustovská gravura. Kortík včetně sériového čísla.

 

Kortík je v samotné podstatě považován za typ kindžalu, který se od 16. století významně používal v takzvaném abordážnim boji. Jako standardní součást výzbroje Mořského flotu se Kordík používá od dob Petra Velikého. V novodobé historii abordáž ztratila své opodstatnění a tak se i kortík stal v první míře součástí slavnostní uniformy.

 

Čepel v konstrukci plochého romboidního tvaru - čtyřhran ve tvaru diamantu po průřezu, z materiálu pochromovaná uhlíková ocel. Ozdobné kování je vyhotovené z mosazi s ručně vyhotoveným gravírováním s mořským motivem Brigantiny a kotvy, které jsou pozlacené. Dřevěná pochva je potažena černou kůží.

 

Kompozice rukojeti kortíka je zhotovena z masivní gardy - tkz. Efes ve tvaru písmene S a hlavice se symbolem dvouhlavé orlice a hvězdy. Rukojeť v designu slonoviny. Rukojeť je opatřena zapadajícím zámkem, který udržuje čepel kortíka bezpečně v pochvě - pro vyjmutí kortíka z pochvy je třeba stisknout bezpečnostní pojistku.

 

Kortík, jako osobní zbraň s příslušnými znaky hodnosti se uděluje vždy slavnostně a to u příležitosti přidělení důstojnické hodnosti. Vynikající dárkový nůž.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 322 mm
Délka čepele: 212 mm
Tloušťka čepele: 3 mm
Šířka čepele: 17 mm
Materiál čepele: ocel 70Х16МФС
Zpracování čepele: leštěná
Tvrdost: 57-62 HRC
Materiál rukojeti: polymer nahrazující slonovinu
Pouzdro: Dřevo, Přírodní kůže, Mosaz, Zlato
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

 

E-Shop

 

Obchodní podmínky
Záruční podmínky
O produktech e-shopu
Zajímavosti o nožích


 

Kontakt

 

RUSKÝ DŮM
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com