close
loading

 

KIZLYAR

 

Nože značky Kizlyar jsou v současné době nejoblíbenější značkou nejen v celém Rusku ale i jedny z nejoblíbenějších nožů ve světě. Je mnoho lidí, kteří si chtějí koupit SKUTEČNÝ Kizlyar! Milovníky nožů jsou vojáci, myslivci, rybáři, sběratelé, turisté, atd. A není se čemu divit - Kizlyarsky nůž to je etalon kvality a výjimečného designu.

 

Hlavní oblastí činnosti společnosti Kizlyar je výroba chladných zbraní, nožů různých kategorii a suvenýrů - menší formáty originálních výrobků.
Všechny modely nožů, dýk a šavlí jsou vyráběny ručně v souladu s tradicemi kavkazských mistrů minulých století.

 

 

Společnost nese název podle města Kizlyar v Dagestánské republice, kde i společnost sídlí. Dagestán patří mezi kavkazské republiky Ruské federace. Sousedí s Čečenskem. Republika se geograficky rozprostírá mezi Kaspickým mořem a centrální částí Kavkazu. Od nepaměti je Dagestán známý svým uměním výroby zbraní, které má obzvlášť bohatou historii. Oficiální dokumenty o výrobě zbraní v oblastech Kubáč, Kumuch a Kazaniste sahají do 16. a 17. století.

 

 

V současné době je společnost Kizlyar považována za jednu z vedoucích společností na trhu v oblasti řemeslně vyráběných nožů a chladných zbraní v Rusku. Výrobní prostory se rozprostírají na ploše více než 3 500 čtverečních metrů a společnost zaměstnává dnes již v nepřetržitém provozu více než 300 zaměstnanců.

Při výrobě jsou používány nejmodernější technologie v kombinaci s tradiční ruční prací, což umožňuje nabízet spotřebiteli jedinečný produkt a to ať už se jedná o moderní nebo tradiční výrobky.

 

 

Prvními modely značky Kizlyar byly Scorpion, Tajga a Berkut. Díky své spolehlivosti a agresivnímu designu si získávají mimořádnou oblibu a hlavně zájem u armádních složek, složek speciálního určení - Specnaz a složek činných v trestním řízení. To se psal duben 1995. Díky vysoké poptávce po produkci - v Čečensku probíhá první vojenská kampaň (dnes bychom řekli být ve správnou dobu na správném místě) - se Kizlyar stává pojmem.

 

 

Dnešní sortiment společnosti to je více než 100 základních modelů různých nožů, dýk, kindžalu, šavlí a na objednávku nabízí Kizlyar z výběru téměř 250 modelů a klienti si mohou rovněž najít každý rok nový modelový produkt. Všechny výrobky společnosti jsou certifikovány a jednoznačnou kvalitu potvrzuje množství ocenění získaných po celém světě.

 

Společnost Kizlyar dnes zásobuje více než šest stovek maloobchodních prodejen ve všech oblastech Ruska a produkce se exportuje do zemí: Německo, Austrálie, Spojené státy, Velká Británie, Spojené Arabské Emiráty, Rakousko, Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán, Arménie, Tchaj-wan a samozřejmě Česká a Slovenská republika.

 

Film "Zbraně Kavkazu", který představuje tradiční výrobu společnosti Kizlyar:

 

 

 

KIZLYAR SUPREME


Nože společnosti Kizlyar Supreme jsou dnes nejoblíbenějšími HI-TECH noži v Ruské federaci. Značka Kizlyar Supreme to je skutečný moderní design v kombinaci s hi tech technologií, která zahrnuje použití nejmodernějších materiálů při výrobě produktových rad.

 

Historie společnosti se začíná psát v roce 2009, kdy se poprvé objevuje koncepce značky Kizlyar Supreme. Trvalo dva roky, než se rozvoj značky, přes prototypy a dlouhé a pečlivé testování dostal do bodu: toto je jeden z nejlepších HI TECH nožů ne pouze v Ruské federaci. V roce 2011 začíná plošná expanze značky Kizlyar Supreme.

 

 

Tým designérů společnosti je poměrně diverzifikovaný, zahrnuje také Australany, Němce, Japonce. Ruské složení týmu je reprezentováno pracovníky největšího ruského výrobce nožů OOO PP Kizlyar, kteří přišli do společnosti Kizlyar Supreme.

 


 

Prvními noži z produkce společnosti Kizlyar Supreme byly v roce 2011 čtyři modely: Amigo X a Z, Santi a Nikki. V roce 2012 přichází tactical série Echelon. Dnešní modelová řada společnosti zahrnuje několik desítek nožů a stále se připravují nové modely. V současnosti tvoří kostru výrobního programu taktická verze nožů ECHELON, které byly testovány iv složkách NATO - v australském a německém vojenském podrozdelení.

 

 

Výrobní série a speciální zkušební produkce se dodávají do různých silových struktur - speciálně síly, armáda a jednotky ministerstva pro mimořádné situace. S některými bojovníci mají zvláštní pouto a jsou prvními, kteří získají nové prototypy pro testování. Doslova nože mučí, aby je pak mohli přivést k dokonalosti.

Důležitou součástí práce společnosti Kizlyar Supreme je samozřejmě designérské studio. Tam vznikla i revoluční idea univerzálního ruského montážního systému MOLLE.

 

 

Dnes jsou Nože Kizlyar Supreme známé v Evropě, Austrálii, Africe, USA a zemích SNS.

 

Společnost OOO PP Kizlyar na základě speciální objednávky vyrábí pod značkou "Kizlyar Supreme Limited Edition" sérii taktických nožů Korshun 2, Kondor 3 a Voron 3 ve speciálním military pouzdře MOLLE. Ambiciózní cíl společnosti Kizlyar Supreme se sídlem v Saint Petersburgu: uspokojit poptávku po hi tech nožích v nejvyšší kvalitě pod globální značkou Kizlyar, v níž jsou neodmyslitelné ruské kořeny.

 

SEVERNÍ KORUNA - NORD CROWN

 

Společnost Severní Koruna - Северная Корона, vyrábí jedinečné autorské nože v malých sérii nebo na individuální objednávku, které jsou doslova unikátním uměleckým dílem. Nože společnosti Severní Koruna to je originální design a nejvyšší kvalita.

 

Historie společnosti Severní Koruna - Северная Корона se začíná psát v roce 2002, kdy vzniká v Petrohradě pobočka společnosti OOO PP Kizlyar. Vlastní právní status dostává Severní Koruna v roce 2007. Společnost zaregistruje vlastní značku, chráněnou autorskými právy a vyznačuje se nezávislou produkcí, hlavním směrem jsou umělecké autorské nože a chladné zbraně.

 


 
Tvorba originálních autorských nožů je komplexním a pracným procesem. Výroba vyžaduje spoluúčast různých specialistů a umělců, kterými jsou oficiálně registrovaní členové Unie výtvarných umělců Ruské federace, tedy umělci, kteří dosáhli nejvyšší vzdělání a jsou nejlepšími odborníky ve svém oboru.

 

Každý mistr má na starosti určitou oblast tvorby na autorském noži a je za ni výhradně odpovědný. Jedná se o kováře, klenotníky, mistry brusiče, mistry, kteří skládají nůž do finální podoby, atd. Proto není překvapivé, že všechny autorské nože jsou opravdu jedinečné a existují v jediném exempláři.

 

Všechny operace při finalizaci díla jsou prováděny ručně, protože proces automatizace je v tomto případě prostě nemožný.

 

 

A právě díky jedinečnosti své produkce od roku 2005 se společnost Severní Koruna stává oficiálním dodavatelem Dárkového fondu prezidenta Ruské federace.

 

Značka nožů Severní Koruna se stává doslova světoznámou v srpnu 2007, kdy Vladimír Putin bere na rybářský výlet na Sibiř monackého prince Alberta II. Fotografie poloobnaženého Putina obletěly tehdy první strany novin a žurnálů po celém světě. Vladimír Putin měl na opasku zavěšený nůž Kunice. Kizlyar, který dosud obdržel množství ocenění, prohlásil: "Nejdůležitější ocenění pro nás je být uznávanými na nejvyšší úrovni v naší zemi, kdy prezident Putin sám osobně předává v Kremlu naše nože svých hostům a má radost při jejich používání."

 

 

Pro zajímavost, prvním nožem nynější společnosti Severní Koruna je nůž Gurza, který byl navržen v Petrohradě v roce 2000, vyrobený pod značkou OOO PP Kizlyar a který v té době byl dokonce oceněn zlatou medailí Americké obchodní a průmyslové komory - vše v roce 2000.

 

 

AiR ZLATOUST

 

Společnost AiR zahájila oficiálně svou činnost v roce 1999. V té době ve městě fungovalo několik malých a středních podniků, které přežili složité časy 90. let XX. století a které se v malém zabývali výrobou a zdobením chladných zbraní. Jednalo se většinou doslova o šperkařskou - zlatnickou činnost.

 

 

Společnost sídlí v městě Zlatoust v Čeljabinské oblasti, která je součástí Uralského federálního okruhu, Ruská federace. Zbrojařská výroba se ve městě začíná psát od roku 1815, kdy do města přicházejí první mistři německého disentu z města Solingen. Rozkvět zbrojního průmyslu zažívá město v období II. světové války.

 

Společnost A&R kromě výroby drahých autorských zbraní vsadila na masovější produkci jednoduchých a spolehlivých loveckých nožů. V současnosti společnost vyrostla do jednoznačného lídra v produkci nožů, které pocházejí od "Zlatousta".

 

 

Dnešní výroba chladných zbraní představuje organickou syntézu minulosti a moderních technologií výroby ručních zbraní. A právě vysoká kvalita nožů společnosti A&R zajistila jejich širokou oblíbenost a popularitu.

 


 

Díla vytvořená zručnými řemeslníky společnosti se nacházejí v soukromých sbírkách sběratelů, jsou vystaveny v muzeích v Ruské federaci i v zahraničí. Vysoká umělecká úroveň výrobků je potvrzována oceněními z prestižních národních a mezinárodních výstav.

 

V současnosti společnost produkuje celé řady specifických produktů, které jsou určeny nejen pro lovecké účely, rybáře a turisty. Společnost AiR rozšířila svou produkci o:
• zdobené meče, šavle, bodáky, dýky,
• domácí potřeby a bytové dekorace: číše, svícny, misky, příborové sety, stěnové panely, stolní soupravy, firemní dárky, hodinky, kompasy a zdobení knih.

 Při zdobení výrobků jsou používány drahé kovy a polodrahokamy, drahokamy z Uralu, křišťál a drahé sklo. Exkluzivní produkty, dle požadavků zákazníka, jsou zdobeny různými symboly, monogramy a miniaturami.
Kreativní tým společnosti si vypracoval svůj osobitý styl při zachování tradice vzácného umění kovorytectva ve městě Zlatoust, které řemeslníci zdědili po svých předcích. Mistři společnosti neustále pracují na výrobě nových produktů.

 

Společnost A&R oživila tradice kovorytectva ve městě Zlatoust a mistři společnosti AiR tak přinášejí sběratelům a milovníkům nožů radost z pravého ruského umění.

 

 

 

BASKo

 

Společnost BASKo má své sídlo ve městě Iževsk, hlavním město Udmurdské republiky, která je součástí Ruské federace. Republika leží na západním Uralu. Město Iževsk je jednoznačně spojeno s proslulým automatem Kalašnikova, AK 47. Do roku 1989 bylo zavřeným městem a ve městě se nachází dodnes největší zbrojařský závod v Ruské federaci Ižmaš, který od září 2013 je nositelem celosvětově uznávaného brandu - Koncern Kalašnikov. A právě na tomto závodě pracoval celý život Michail Kalašnikov, konstruktér automatu AK 47.
 

Společnost BASKo se specializuje na výrobou MEGA exkluzivních dárkových loveckých nožů. Všechny produkty jsou jedinečnými kousky a jsou vyráběny ručně. Každý nůž to je doslova kovorytecké umělecké dílo. Kvalita výrobků je dána samotným postavením města Iževsk, se kterým se zbrojní průmysl spojuje již od roku 1760.


Společnost BASKo se do značené míry soustředila na speciální a vzácné techniky zdobení nožů - rytiny v kovu v kombinaci s rytinami prostorových soch v kovu.

 

 

Jednou z nejzajímavějších a ojedinělých metod je konstrukce loveckých nožů, ve kterých se spojuje rytectví prostorových soch na čepeli nože v kombinaci s prostorovými řezbami na kosti ze slonoviny a to na rukojeti nebo uvnitř rukojeti nože.

 

Zvířecí postavy a to jak na čepeli loveckého nože tak i na rukojeti jsou bezprecedentním uměleckým dílem.

 

Taková práce vyžaduje vysokou přesnost a stejně vysokou zručnost mistra.

Ne každý mistr zvládá takové umění výroby nožů, protože materiál čepele (ocel nebo Damask) je velmi obtížné opracovávat - už samotný materiál čepele je extrémně odolný, takže taková výroba je doslova dlouhotrvajícím, náročným a pracným dílem.

 

 

První série nožů, která vzešla z dílen společnosti BASKo byla série "Purt". Purt byl tradičním loveckým a domácím nožem. Historické vykopávky potvrdily výrobu těchto nožů již v 12. a 13. století. Svou největší slávu zažil nůž Purt v 17. století, kdy byl aktivně používán průmyslníky a obchodníky na Sibiři. Dnes je tento druh nože praktický zapomenut.

 

 

A právě jednoduchost a funkcionalita nože Purt byla natolik přesvědčivá, že společnost BASKo se rozhodla vrátit tento typ nože ze zapomnění a začala s výrobou nože, jehož certifikaci udělala sama historie.

 

Úspěch nože Purt byl natolik přesvědčivý, že společnost BASKo začala s produkcí nožů v širším měřítku, a dnes exportuje své jedinečné umělecká díla i za hranice Ruské federace.

 

 

Každý nůž vyrobený společností BASKo je jedinečným uměleckým dílem na výrobu kterého byly použity drahé a cenné materiály jako zlato a stříbro, slonová kost, či damascénska ocel. Nože BASKo jsou šperky, které budou ozdobou každého myslivce nebo sběratele po celý život.

 

 

MELITA-K

 

Společnost MELITA - K je takzvanou zavřenou akciovou společností, která se věnuje výrobě o vysoko technologické produkci zaměřené převážně na obranný průmysl. Součástí výroby je i občanská produkce zaměřená na výrobu pro potravinářský a zpracovatelský průmysl a samozřejmě turistiku.

 Společnost sídlí v městě Kazaň, hlavním městě Tatarské republiky, která patří mezi ekonomicky nejsilnější regiony Ruské federace. Začátky společnosti se datují na začátek 80. let 20. století, kdy výrobky pokrývaly výlučně vojenskou produkci. Za přelomový bod se považuje objednávka na vyhotovení skalpelů s vyměnitelným ostřím. Závod v té době rozpracoval unikátní technologii ultrazvukového kování za studena.

 

Patent na tuto technologii pod číslem № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537 je používán pro současnou produkci společnosti, která je jedinečná jak v Ruské federace tak i ve světě. Díky této technologii se dosahuje mimořádná odolnost ostří vůči opotřebování a bezprecedentní tvrdost 82 - 86 HRA - to vše díky legující vrstvě na bázi Titanu, která se nanáší nanotechnologií BoLi na jednu stranu ostří čepele, čímž se dosahuje tkz. věčné ostří, které oproti standardním technologiím dosahuje až trojnásobně vyšší odolnost vůči opotřebování.

 

Závod ještě zdokonalil technologii a již samotná příprava čepele před takzvaným finálním ultrazukovým ostřením probíhá za použití unikátní technologie tvarování za studena, kde nedochází ke změnám materiálu čepele, které je charkteristické při tepelné úpravě jako je např. broušení.

 

 

Za použití unikátní technologie studeného lisování je zhotovována i jedinečná produkce suvenírnych dárkových nožů, kde na čepeli vzniká takzvaný vystupující vzor basreliéfneho typu. Při klasické technologii takové zpracování není možné dosáhnout.

 

 

V 90-tých letech 20. století pro společnost, která byla soustředěna na složitou obrannou produkci, přinesla nutnost vstoupit i do relativně jednodušší produkce nožů pro potravinářský průmysl. Dnes vyrábí společnost MELITA-K i celé spektrum nožů určených pro velkospracování masa, ryb, nože pro hotely, restaurace, jídelny, atd.

 

Společnost MELITA-K patří jednoznačně k technologické špičce v oblasti výroby v obranném průmyslu, v potravinářském průmyslu a je technologickým lídrem v oblasti ultrazvukového opracování kovů.

 

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com