close
loading
Knut Arapnik

Knut Arapnik

Cena: 6308
Počet kusů: 

Knut Arapnik

Bojový Knut Arapnik - jako úderná zbraň je považován za evolučního předchůdce Nagajky. Fresky s vyobrazením Knutu najdeme už ve starém Egyptě a s Knutem byl vždy vyobrazen panovník, jako symbol moci.

 

Šlechtická hračka - kterou se ovládal kůň nebo naváděl pořádek u poddaných - tkz. trestání šlehání Knutem/bičem.

 

Knut se skládá ze tří částí - tělo, pletená část z kůže včetně rukojeti. Fol - úzký řemen, který se připojuje k tělu a Kreker, který se původně vyráběl z koňských žíní. Dnes kvůli bezpečnosti při úderu a z části kvůli estetickému dojmu se vyrábí z bavlny nebo syntetických materiálů. Šlechta obvykle používala Knut bez Folu a Krekeru - dá se od Knutu odvázat. Knut s Folem a Krekerem používali pastýři.

 

Knut dokáže jediným úderem přebít páteř vlka - i když pro obranu proti divoké zvěře to není nutné. Šlehání Knutem vydává známý praskající zvuk, kterého se bojí nejen dobytek, ale i divoká zvěř kolem a to doslovně až po malé myši. Praskání Knutu má na svědomí tkz. Kreker, který při švihání dosahuje až rychlosti zvuku, čímž se vydává známý specifický zvuk.

 

Staré národy Stepi měli rozpracovaný systém boje s Knutem. Mistrovsky ovládali Knut i kočovní cikáni. Silný úder Knutem strhne člověka z nohou, trhá oděv a seká kůži. Obratným úderem se vybíra z rukou protivníka zbraň a speciální úder po hlavě dokázal doslova zbít hlavu z ramen.

 

Knut jako prostředek k udržení pořádku začali jako první používat již staří Řekové. Pořádkové oddíly, což je ekvivalent dnešní policie, byly obsazovány převážně Skýty, kteří dokázali za pomoci Knutů rozehnat mnohočetný dav doslova za okamžik nebo Knutem obvykle trestali otroky, kteří se provinili.

 

Bojový Knut Arapnik má vždy pevnou rukojeť a dvě tkz. turecké hlavy. Délka pletené části včetně rukojeti cca 2 m. Pletená část z 12 kožených pásů. Bez kovových elementů ve flexibilní části. Celková délka včetně Folu a Krekeru cca 3 m. 100% ruční práce mistra.

 

Knut je vynikajícím prostředkem ochrany při individuálních toulkách lesem. A trénováním úderů zároveň neskutečně podržíte svou fyzickou kondici.

 

Charakteristika
Celková délka   3 m ± 100 mm
Tloušťka u kořene   30 mm
Délka rukojeti   250 mm včetně tkz. turecké hlavy na obou koncích
Tloušťka rukojeti   30 mm
Materiál   Přírodní telecí kůže, šňůrka bavlna

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com