close
loading
6X9 Ratnik

6X9 Ratnik

Cena: 8745
Počet kusů: 

6X9 Ratnik KAMPO

Nůž Kampo 6X9 Ratnik - civilní verze nože 6X9 z bojového kompletu Ratnik 2.

 

6X9 Ratnik je nůž se zvýšenou pevností, který vydrží zátěž až 150 kg působící na střed čepele - ve smyslu konstrukčních podmínek předložených komisí Ministerstva obrany Ruské federace.

 

Požadavky jsou logické - armádní nůž musí vydržet i ty nejintenzivnější silové práce, nárazové zatížení na hraně a v každé situaci musí zůstat v provozuschopném stavu.

 

K vyřešení tohoto požadavku zvolili konstruktéři osvědčenou ruskou domácí antikorozní ocel 95X18, která po speciálním tepelném zpracování vykazuje vysokou rázovou pevnost, pružnost a odolnost proti odštípnutí hrany.

 

Tvrdost čepele je 56-58 HRC. Čepel o celkové délce 160 mm o tloušťce 5 mm vzbuzuje respekt. Rukojeť je navržena pro použití v rukavicích i na holou ruku. Velký počet bodů citlivosti pomáhá intuitivně umístit nůž do dlaně při přímém nebo obratném uchopení.

 

Pouzdro nože představuje multifunkční komplex - do pouzdra jsou integrovány kleště a brusná deska s diamantem. Zapínání MOLLE umožňuje nošení nože v libovolné poloze.

 

Funkčnost nože 6X9 Ratnik je navržena tak, aby pomohla vyřešit všechny potřebné úkoly v bojových podmínkách, zajistila přežití za nepřátelskými liniemi, ve volné přírodě, usnadnila každodenní život.

 

Nůž se dodává s řemenem na stehno, bezpečnostním temlyakem na ruku, který chrání před ztrátou nože ve vodním environmentu a clipem na uchycení na opasek.

 

Mít po ruce tak silný a spolehlivý nástroj nikdy nebude zbytečné!

 

Charakteristika nože

Celková délka: 290 мм
Délka čepele: 160 мм
Tloušťka čepele: 5,0 мм
Šířka čepele: 29,5 мм
Geometrie čepele: Bayonet
Materiál čepele: ocel 95X18
Zpracování čepele: PVD antireflex BLACK (Titanium nitrid)
Tvrdost: 56-58 HRC
Materiál rukojeti: Thermoplast
Tloušťka rukojeti: 22 mm
Pouzdro: Polymaid ARAMID, CORDURA
Hmotnost bez pouzdra: 270 g
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com