close
loading
Argun Black line

Argun Black line

Cena: 3339
Počet kusů: 

Argun Black line

Nůž Argun - Čečenské Comando - patří do takzvané "říční série nožů", která byla navržena speciálně pro vybavení oddílů horských střelců.

 

Argun je pojmenování řeky Severního - tkz. Velkého Kavkazu, která protéká úzkým údolím Černých hor - Hlavní horský hřbet Kavkazu a svým korytem vymezuje světoznámou Argunskou soutěsku, která po tisíciletí byla jedinou cestou přes Kavkaz, která spojovala Asii a Evropu.

 

Argunska soutěska patří mezi nejdelší na Kavkaze - má neuvěřitelnou délku 198 km, její přetížení je od 1100 do 4800 m. Úzkou a mimořádně složitou cestu se strmými srázy chránili známé kamenné kavkazské bašty, které jsou datované ještě do doby před Kristem.


Argunska soutěska se považovala za nedostupnou a nedobytnou. Neprošly ní ani Mongolové ani Turci a domorodí obyvatelé věřili, že při vstupu do rokle právě duchové předem určují, zda Černými horami projdete.

 

Čepel nože ve tvaru tkz. amerického tanto se zesíleným žebrem tuhosti byla rozpracována na základě požadavků Čečenských speciálních složek - MIMOŘÁDNÉ SILNÝ nůž. Materiál rukojeti Elastron G.


Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.
Certifikát nože naleznete zde.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 280 mm
Délka čepele: 160 mm
Tloušťka čepele: 4,8 mm
Šířka čepele: 33 mm
Materiál čepele: ocel 65Х13 nebo import analog
Zpracování čepele: Černé pokrytí (pochromovaná) nebo stone wash black
Tvrdost: 57-59 HRC
Materiál rukojeti: Elastron G
Pouzdro: Přírodní kůže, 
ABS polymer výztuha
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com