close
loading
Bajker 1 DAMASK Stříbro Kubači

Bajker 1 DAMASK Stříbro Kubači

Cena: 9672
Počet kusů: 

Bajker 1 DAMASK Střibro Kubači

Kubači - je jednou z nejznámějších horských vesnic Kavkazu. Nachází se cca 300 km jižně od města Kizlyar. Kubači se po staletí spojuje s klenotnickým uměním.


Umělecké zpracování kovů je v Kubači známé již od starověku. Stříbrné výrobky Kubači zdobené černěním/Niello, gravírováním, zlacením a vyřezávanou slonovinou byly po staletí vysoce ceněné v zemích Východu a Evropy.


Historie pletení kroužkového brnění v Kubači sahá do období 9. století, ale Kubači se nakonec proslavilo jinou výrobou - vysokou kvalitou uměleckého zdobení zbraní - chladných a střelných a samozřejmě výrobou dámských šperků.


Klenotnicke umění Kubači používá různé druhy několik stupňové gravury, které se liší doslova od všech známých analogů. Tajemství profese se dědí z generace na generaci. Každý mistr vlastní svá osobní tajemství řemesla. Nanést unikátní vzor na zdobený povrch znamená mimo jiné mít i speciální tvary řezáků, speciálně je ostřit, aby následně nanesený vzor na dekorovaný povrch byl přiveden do dokonalosti.


Vzhledem k vysoké hodnotě jedinečné umělecké tvorby Kubači z rozhodnutí vlády v roce 1932 byl vytvořen dokonce Státní stříbrný fornd na výrobu výrobků Kubači. V tomto období začínají řemeslníci spolu s tradičními dámskými šperky a zbraněmi vyrábět pouzdra na cigarety, držáky sklenic, čajové lžičky a jiné stříbrné předměty.


V roce 1960 byl založen Kubačinsky umělecký kombinát s cílem zachovat tradiční lidové umění Kubači. Největší rozmach zaznamenává závod v 60. až 80. letech XX. století, kdy více než 70% produkce bylo exportováno do celého světa.


Idea podpořit opětovný rozvoj umění Kubači vzešla od zástupce generálního ředitele společnosti OOO PP Kizlyar p. Omari Achmedova, čímž se umělecký dekor Kubači znovu dostal do povědomí sběratelů na celém světě.

 

Elitní AUTORSKÁ verze skládacího nože. Zdobení vyhotovené ve stříbře, celistvé odlitky - což představuje standard umění Kubači. Každý nůž je jedinečný, pouze v jednom exempláři.

Certifikát nože naleznete zde.


Charakteristika nože
Celková délka: 225 mm
Délka čepele: 96 mm
Tloušťka čepele: 3.6 mm
Šířka čepele: 25 mm
Geometrie čepele: kopinatý tvar.
Materiál čepele: ocel DAMASK
Tvrdost: 58-60 HRC
Materiál rukojeti:
STŘÍBRO
Tloušťka rukojeti: 19 mm
Pouzdro: neobsahuje
Hmotnost s pouzdrem:
Hmotnost bez pouzdra: 230 g
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com