close
loading
Dzungli Kukri DAMASK

Dzungli Kukri DAMASK

Cena: 17358
Počet kusů: 

Džungli Damask

Nejčastěji se hovoří o Kukri jako o vojenské zbrani a existuje mnoho doložených příběhů o tom, jak Gurkhas v boji jedním úderem přesekli na dvě části cokoliv, co se jim postavilo do cesty.
 
Je známo, že Kukri se používal i jako nůž na lov a rovněž na práci v džungli. Lovci Gurkha věřili v moc Kukri natolik, že se nebáli napadnout i samotného tygra.

 

Probíhalo to následovně: lovec se přiblížil k dravci a vždy sekal tygra po tlapě. Úderem téměř tlapu odsekl nebo alespoň podřezal šlachy. Tiger následně téměř ztratil pohyblivost a začal slábnout od ztráty krve.

 

Když se Gurkha ujistil, že se tygr s poraněnou tlapou téměř nemůže zvednout, přiblížil se k němu a nanesl poslední úder - obvykle svrchu po krku nebo zespodu po hrdle.

 

Rytina z knihy J.G. Woodse "Člověk a jeho činnost" z roku 1886 znázorňuje Gurkha jak zabíjí tygra se svým křivým nožem - Kukri. Poškozená tygří pravá tlapa je zřetelně zobrazena.

 

 

DAMASK verze nože KUKRI - Čepel, kterou dokáže vyhotovit pouze SKUTEČNÝ mistr s dlouholetými zkušenostmi - Nůž jako umělecké dílo.


Čepel nože vyhotovena ze tří druhů damašku - středový trojúhelník čepele vyhotovený s takzvaným uměleckým reliéfním vzorem, řezná část čepele - jemný přímo vrstvený damašek a umělecký kovář dovedl dílo do dokonalosti - dokonalost se vždy ukrývá v detailech - v tkz. doline, ve vyjmutí na čepeli, je třetí umělecký reliéfní vzor. 

 

Materiály
Damask ocel ZD-0803, tvrdost 60-62 HRC, Kůže


Charakteristika nože
Celková délka: 410 mm
Délka čepele: 275 mm
Tloušťka čepele: 6 mm
Šířka čepele: 52 mm
Materiál čepele: ocel Damask ZD-0803
Tvrdost: 60-62 HRC
Materiál rukojeti: Kůže
Pouzdro: Přírodní kůže
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

RUSKÝ DŮM
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com