close
loading
GRAU 6E6 Ratnik

GRAU 6E6 Ratnik

Cena: 3915
Počet kusů: 

Multitool GRAU 6E6 Ratnik

Multitool nebo Univerzální nůž GRAU 6E6 - víceúčelový nástroj ze sady vybavení RATNIK - bojové vybavení armády RF.


Pojmenování RATNIK má staroruský původ - pojmenování znamená vojín/ voják, i když má své specifika - pojmenování Ratnik se spojuje s carskou a následně imperátorskou armádou, kde Ratnikem byli pojmenování vojáci, kteří přišli do armády po míře potřeb - tedy záloha, která formovala takzvanou Národní domobranu - v ruštině: Národní opolčení - pro lepší pochopení: v principu identický stav jak funguje Národní garda v USA. Starší ročníky si budou pamatovat i pojem Lidové milice - což je z pohledu úkolů organizace v principu totéž.


Vraťme se k noži. Multitool obsahuje:
1. Nůž s čepelí v geometrii Tanto. Na hřbetu čepele se nacházejí vybrání, které slouží k odizolování drátů. Aretace čepele liner lock.
2. Čepel s pilou na dřevo a na železo, včetně pravítka a tkz. zubu, který používají tkz Sapéři při ženijních pracích. Čepel je posílena - při operaci, kde je nezbytné vyvinout tlak na překážku, se čepel opírá o kovový výstupek v centru rukojeti. Zubem se dá pohodlně otevírat i konzerva. Aretace čepele liner lock.
3. Kleště se speciálním úchytem rozbušky, na hřbetu otvor pro stříhání drátů. Kleště jsou aretovány pojistkou - kleště se otevírají automaticky jednoduchým stisknutím v dlani. Zpětná aretace se provádí manuálně.
4. Křížový šroubovák - otevírá se za pomoci kleští - rukojeť kleští vysunete do maximální polohy, čímž se automaticky vysune šroubovák z rukojeti.
5. Šídlo - otevírá se za pomoci aretovací pojistky kleští - pojistku zatlačíte směrem dovnitř rukojeti, čímž se šídlo automaticke vysune ven.
6. Temliak - na rukojeti se nachází šňůrka pro bezpečnou práci s nožem v libovolném prostředí, která zamezuje ztrátě nože.
7. Pouzdro s přípravou MOLLE - v boční přihrádce pouzdra se nachází pilník na broušení nože resp. jiné použití.

 

Nůž a kovové části jsou vyrobeny z moderní oceli SNT - 62, která se nazývá i modrá ocel. Ocel má vynikající houževnatost a odolnost vůči opotřebení - tvrdost dosahuje 62 HRC. Při výrobě ruské modré oceli se používají speciální ultrasilné lisovací stroje, které poskytují maximální zhutnění krystalové mřížky, což dává dodatečnou trvanlivost ostří - nůž se neztupí a zůstane dlouho ostrý.
 

Balené - olejový konzervační papír. Přímo ze skladu ARF.
 

Charakteristika nože
Celková délka: 265 мм
Délka čepele: 110 мм
Tloušťka čepele: 2,2 мм
Šířka čepele: 20 мм
Geometrie čepele: Tanto
Materiál čepele: ocel СНТ-62
Zpracování čepele: antireflex GREY SATIN
Tvrdost: 62 HRC
Materiál rukojeti: Polymer
Tloušťka rukojeti: 24 mm
Pouzdro: Pongee Ripstop Polyester
Hmotnost bez pouzdra: 400 g
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

 

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com