close
loading
Irbis UNCUKUL

Irbis UNCUKUL

Cena: 2518
Počet kusů: 

Irbis UNCUKUL

Irbis UNCUKUL - Autorský nůž zdobený slavnou "Uncukuľskou nasečkou"Uncukuľ je vesnice s cca 6500 obyvateli, která se nachází 200 km jižně od města Kizlyar v Dagestánu.

 

Uncukuľská nasečka to je dekorativní zdobení dřeva kovovými elementy, které představuje v užitkovém dekorativním umění doslova ojedinělý zjev.

 

Práce Uncukuľských mistrů je namáhavá a vyžaduje rozvoj speciálních schopností - přesně vypočtených operací a technik, přičemž dílo střední složitosti vyžaduje od 5 do 15 tisíc různých úkonů a práce může trvat od několika týdnů do několika měsíců.

 

Ornament je přísně graficky určen a představuje kombinaci geometrických tvarů a obrazů solárních znaků. Kompozice je založena na opakování prvků, které tvoří ornament volné horizontální nebo vertikální symetrie.

 

Umění dekorace v Uncukulu sahá do dávných dob - řemeslníci byli zruční zbrojíři, kteří se zabývali drahou uměleckou dekorací zbraní. 18. století a následně ukončení Kavkazské války posouvá umění dekorace Uncukuľ do užitkové roviny - zdobené dýmky, tabatěrky, vycházkové hole, vázy, atd.

 

Největší rozmach zaznamenává Uncukuľské dekorativní umění v 60. až 80. letech XX. století, kdy Uncukuľská továrna na umělecké zpracování dřeva zaměstnává až 500 lidí. Dnes závod pod názvem Uncukuľský umělecký závod je v principu malý rodinný podnik.

 

Idea podpořit opětovný rozvoj umění Uncukuľského regionu vzešla od zástupce generálního ředitele společnosti OOO PP Kizlyar p. Omari Achmedova, čímž se umělecký dekor Uncukuľ znovu dostal do povědomí sběratelů na celém světě.

Certifikát nože naleznete zde.

 
Charakteristika nože
Celková délka: 196 mm
Délka čepele: 80 mm
Tloušťka čepele: 2.6 mm
Šířka čepele: 29 mm
Geometrie čepele: zkosený hřbet
Materiál čepele: ocel 65Х13 nebo import analog
Zpracování čepele: leštěná
Tvrdost: 56-58 HRC
Materiál rukojeti: Kavkazský ořech
Tloušťka rukojeti: 17 mm
Pouzdro: neobsahuje
Hmotnost s pouzdrem:
Hmotnost bez pouzdra: 113 g
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com