close
loading
Isma DAMASK LUX

Isma DAMASK LUX

Cena: 22178
Počet kusů: 

Isma DAMASK LUX

Isma je jednoznačně aristokratický lovecký nůž, do kterého Kizlyar zakomponoval pouze to nejlepší, co může nabídnout.

 

Luxury verze nože Isma z damaškové oceli, ebenového dřeva, zlata - zlatá garda/ochrana prstů a hlavice. Celá kompozice se zdobením v přírodním ornamentálním stylu ve zlatě s kameny červeného fianitu - 41 kamenů.

 

Proces pozlacení detailů nože je juvelírnim uměním. Pozlacení a následné osazení kamenů (41 kusů) vyžaduje vysokou zručnost a zkušenosti mistra. Takový způsob dekorace zvyšuje estetické vlastnosti nože a zlato prodlužuje jeho životnost.


Technologie pozlacení se datuje již do dob starého Egypta, přičemž smysl se nezměnil - docílit výjimečnou, dnes řečeno luxusní dekoraci povrchu. Na pozlacení se používá tradiční způsob přípravy tkz. Carské vodky, kterou ještě v roce 800 vynalezl perský alchymista Abú Músa Džábir ibn Hajján, v Evropě známý pod latinským jménem Geber.

 

Nůž nese pojmenování po řece Isma, která teče v Moskevské oblasti, a která je známá malebnými scenériemi kolem svých břehů. Takový je i lovecký nůž Isma - nádherná ruční práce.

Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.
Certifikát nože naleznete zde.

Charakteristika nože
Celková délka: 278 mm
Délka čepele: 165 mm
Tloušťka čepele: 4 mm
Šířka čepele: 34 mm
Materiál čepele:
Damašková ocel
Tvrdost: 57-59 HRC
Materiál rukojeti: Černé dřevo Eben, bronz, stříbro, zlato, kámen Fianit

Pouzdro: Přírodní kůže
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com