close
loading
Katana Bojová

Katana Bojová

Cena: 46020
Počet kusů: 

Katana Bojová

Bojová Katana - Katana Vojína s vyobrazením legendárních symbolů bojovníka - sokola a opice.


Obraz Sokola se v Japonsku mohl používat výlučně rodinami, jejichž členové se vyznamenali v boji. Symbol Sokola se spojuje s prvním japonským Císařem Dzimmem. Dzimma byl v první bitvě poražen. Bohové ale poslali posla v podobě Zlatého Sokola, který mu poradil, aby za úsvitu znovu zaútočil na nepřítele a postupoval z východu.

Při východu slunce přivedl Dzimma svou armádu k nepříteli z východní strany. Nepřátelské jednotky oslněny žárem odrážejícího se Slunce od Zlatého Sokola, který seděl na standardě prvního Císaře, utrpěli drtivou porážku.

 

Nejvyšší vojenské vyznamenání v Japonsku byl proto Řád Zlatého Sokola - uděloval se výhradně za vojenské zásluhy. Za zmínku stojí, že po porážce Japonska v II. Světové válce udělování vyznamenání bylo pozastaveno.


Opice, podle staré japonské mytologie je posvátným zprostředkovatelem mezi bohy a lidmi.


Ale vraťme se k samotné Kataně. První meč Katana vytvořil podle legendy mistr Amakuni. Legenda říká:
Amakuni a jeho syn Amakura stáli ve dveřích své kovářské dílny a sledovali vojáky vracející se z válečného pochodu. Císař přecválal kolem mistra a ani se na něj nepodíval, ačkoli obvykle zpomalil, aby zamával rukou na pozdrav. Sám Amakuni vždy netrpělivě očekával takové známky pozornosti, což znamenalo ocenění jeho práce. Tehdy si Amakuni všiml, že téměř polovina vracejících se vojáků měla zlomené meče.


Když si Amakuni znovu vzpomněl na to, jak ho císař ignoroval, jeho oči se naplnily slzami. A Amakuni řekl: "Pokud se musí používat moje meče na takový intenzivní boj, vyrobím meč, který se nezlomí."


Otec a syn pomalu a vytrvale pracovali na nemožné úloze. A tak se zrodil mírně zakřivený meč s jednostranným ostřím. Ostatní kováři se posmívali, ale otec a syn pokračovali v práci a vyrobili mnoho takových mečů.


A následující jaro opět prohrměla válka. A opět, když se vojáci vrátili z války, Amakuni se synem stáli ve dveřích a počítali - a všechny meče se bez poškození vrátili zpět! A když císař cválal okolo - přidržel koně, usmál se a řekl: "Jsi skutečný zbrojní mistr! Žádný z tvých mečů neselhal v boji! "Amakuni se radoval a před všemi řekl, že dokončil práci svého života.

 

Katana - dlouhý japonský meč se zakřivenou čepelí a jednostranným ostřím. Konstrukce meče je určena v základní míře na nanášení sečných úderů - dlouhá přímá rukojeť umožňuje použít obouruční chvat, přičemž nevysoká ochrana dlaně a zakřivení čepele do špičky umožňují aplikovat katanu i na bodné údery.

 

Katana se objevuje v XV. století jako důsledek evoluce japonského meče Tachi, který byl delší a s výraznějším ohnutím čepele. Katana byla používána do konce XIX. století jako tradiční zbraň samuraje.

 

Meč je zdoben uměleckými ornamenty ruční výroby, tkz. Umělecký japonský dekor Tsuba - Detailní ornamenty jsou postříbřené a jsou umístěny na garde a pochvě Katany. U provedení rukojeti a pochvy byla použita vzácná kůže mořského rejnoka.

 

Čepel Katany je vykovaná z oceli 50Х14МФ a je vybavena podélným vybráním / dolinu pro poslnenie tuhosti meče.
Nádherný a plně funkční model určený pro sběratele a opravdové znalce východního umění.


Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.
Certifikát nože naleznete zde.
 
Charakteristika nože
Celková délka 950 ± 70 mm
Délka čepele 730 ± 50 mm
Tloušťka čepele 6 mm
Šířka čepele 33 mm
Geometrie čepele kindžál
Materiál čepele ocel 50Х14МФ
Zpracování čepele leštěná
Tvrdost: -
Materiál rukojeti Postříbřená mosaz, kůže mořského rejnoka
Pouzdro Dřevo, postříbřená mosaz, kůže mořského rejnoka
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com