close
loading
Katana Viktórie

Katana Viktórie

Cena: 60420
Počet kusů: 

Katana Viktórie 

Japonský meč Katana kombinuje nejen vysoké bojové vlastnosti čepele, ale i mimořádně efektní uměleckou výzdobu, které se v Japonsku říká Tsuba.

 

Tsuba je v principu část Katany, která se nachází mezi rukojetí a čepelí meče. Je to záštita/ garda, aby ruka při úderu nesklouzla na čepel.


Samurajům bylo zakázáno nosit šperky - kodex Bušidó (tento zvyk v podstatě u mužů v Japonsku přetrvává dodnes). Proto v arzenálu Samurajů byly mimo Bojové Katany, které se obvykle zhotovovaly v asketickém stylu i Katany Ceremoniální na Oslavy a Svátky, které byly velkolepě zdobené. 


Historie umění Tsuba je stará více než 1400 let. Tsuba představuje speciální a originální japonský styl. Dekor Tsuba je vnímán jako malba - je to propracovaný komplex vzorů a prvků do kompozice, kde jemné vzory linií siluet a textur jsou často široké doslova jen desetiny milimetru.


Asi nejznámějším mistrem umění Tsuba byl Umetada Myoju (1558-1631) - mimochodem jeho škola funguje dodnes. Jeho technika umožnila dát kovu podobnost s texturou látky. Toho se dosáhlo nanesením nejjemnějšího stínování na železný povrch, do kterého se vtíralo zlato nebo stříbro.


V Japonsku existují doslova celé dynastie řemeslníků, fungují školy se striktní specializací na techniky Tsuba.


Kresby na Tsubách jsou často velmi klidného charakteru a mají lyrické motivy, jak to naznačuje i jejich název, například "Motýli a květiny", "Vodní kolo", "Krajina s horou", atd.


Naše Katana má pojmenování "Vítězství a Oceán" a v principu označuje neporazitelnost Japonska - tak jako v Rusku existuje neporazitelný "Car Zima", tak existuje v Japonsku "Neporazitelný Božský vítr - Tajfun" - každé léto se 100% jistotou přicházejí do Japonska silné tajfuny, které dělají pobřeží Japonska nedosažitelným.


Odtud pochází originální význam slova Kamikadze - Božský vítr, který zastavil dobytí Japonska Čínou v 13. století.


Ceremoniální Katana, ruční výroba s bohatým dekorem Tsuba ve zlatě a stříbře s lyrickým motivem Života Oceánu. U provedení rukojeti a pochvy byla použita vzácná kůže mořské ráje. Nádherný a plně funkční model určený pro sběratele a opravdové znalce.

 

Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.

Certifikát nože naleznete zde.

 

Charakteristika nože

Celková délka   970 mm
Délka čepele   673 mm
Tloušťka čepele   5,5 mm
Šířka čepele   30 mm
Materiál čepele   Damašková ocel
Tvrdost   57-59 HRC
Materiál rukojeti   Postříbřená a pozlacená mosaz, kůže mořského rejnoka, červený Fianit
Pouzdro   Dřevo, Kůže mořského rejnoka, Mosaz, Stříbro, Zlato

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com