close
loading
Kolyma

Kolyma

Cena: 3949
Počet kusů: 

Kolyma

Kolyma - nebo Zlatá Kolyma. Pojmenování pochází od řeky Kolyma na Ruskem dalekém severu. Kolymský kraj je místem s doslova nádhernou přírodou, kde ještě i dnes je možné najít místa, kde noha člověka ještě nikdy nevstoupila.

 

Kolyma je zlatonosná řeka. Jeden z nejznámějších odborníků na průmyslovou těžbu zlata geolog Eduard Anert ještě v roce 1917 udělal odhady tkz. Zlatého potenciálu Ruska. Anert odhadl zásoby ryzího zlata v tehdy málo prozkoumané oblasti řeky Kolyma na 3,8 tisíc tun a spojil hlavní vyhlídky těžby zlata v Rusku právě s oblastí Ochotska a Kolymy. Na tuto dobu to byla fantastická předpověď ... a ona se naplnila. Na Kolymě se těží zlato dodnes.

 

Nůž Kolyma má klasickou charakteristiku Bowie - což je nůž, který je neodmyslitelně spojen právě s chaosem tkz. Zlaté horečky v oblasti Aljašky. Ve stejném období ani Kolymu neobešla identická Zlatá horečka.

 

Nůž Kolyma patří do "říční série nožů" - která byla navržena pro jednotky horských střelců. Ideální nůž pro extrémně těžké podmínky divoké přírody s rukojetí, která má vynikající ergonomický a adhezní design.


Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.
Certifikát nože naleznete zde.

 

Charakteristika nože

Celková délka: 280 mm
Délka čepele: 160 mm
Tloušťka čepele: 4,7 mm
Šířka čepele: 30 mm
Materiál čepele: ocel 65Х13 nebo import analog
Zpracování čepele:
leštěná
Tvrdost: 57-59 HRC
Materiál rukojeti: Elastron G
Pouzdro: Přírodní kůže, ABS Polymer výztuha
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com