close
loading
Kordon

Kordon

Cena: 4425
Počet kusů: 

Kordon

Kordon - nůž ze strážní limitované série Pohraničník. Kordon je dárkový a zároveň plně funkční bojový nůž, který můžete v Ruské federaci koupit pouze na základě speciálního povolení.

 

Kordon znamená hraniční pásmo a v principu i oddíl, který ji hlídá. Kordon po svém vydání byl mimořádně rychle doslova rozebrán pohraničními vojsky a to díky mimořádně zdařilé konstrukci čepele s vynikající průrazností a samozřejmě své dárkové hodnotě.

 

Ornamentální zdobení mosaznými prvky se symbolikou tkz. zelených furažiek / baretů, které se používají pro označování pohraničních vojsk již od roku 1902.

 

Nože ze série Pograničnik jsou vysoce ceněným dárkem - vyrobena byla pouze jediná série nožů. Vzhledem ke složité službě složek může být nůž směle používán ve výkonu služby nebo v každodenním životě pro široké spektrum úkolů.


Pouzdro z pravé kůže s ABS polymer výztuhou, umožňuje jednak pohodlné nošení a zároveň mimořádně snadný a rychlý přístup jednou rukou k noži.

Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.
Certifikát nože naleznete zde.

Charakteristika nože
Celková délka: 255 mm
Délka čepele: 138 mm
Tloušťka čepele: 4 mm
Šířka čepele: 25 mm
Materiál čepele: ocel AUS8
Zpracování čepele: leštěná
Tvrdost: 57-59 HRC
Materiál rukojeti: Elastron G, Mosaz
Pouzdro: Přírodní kůže, výztuha ABS polymer
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

RUSKÝ DŮM
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com