close
loading
Kortík Důstojnický

Kortík Důstojnický

Cena: 10260
Počet kusů:



 

Kortík Důstojnický

Kortík mořský - 100% Originální mořský kortik důstojnický VMF RF (Vojenno Morskoj Flot Ruské federace - Vojenská mořská flotila) - jako nedílná součást slavnostní - bílé uniformy během významných příležitostí, vzor 1940, který se používá dodnes. Kortík, jako osobní zbraň se uděluje vždy slavnostně a to u příležitosti přidělení důstojnické hodnosti.

 

Jako standardní součást výzbroje Mořského flotu se Kordík používá od dob Petra Velikého. Kortík se používal v takzvaném abordážnem boji, přičemž v novodobé historii abordáž ztratila své opodstatnění a tak se Kortík stal v první řadě součástí slavnostní uniformy.

 

Na Kortíku je významné právě jeho zdobení - vyobrazení tkz. první liniové lodě Poltava z roku 1712. Poltava se stala první bojovou lodí plně postavenou v tkz. Sankt-Peterburgské Admiralitě. Poltava významně přispěla k vítězství v tkz. Severní válce a byla lodí nositelem vojenské zástavy Petra Velikého. Pojmenování lodě Poltava - podle města na počest významného vítězství v bitvě u Poltavy v roce 1709.

 

Ozdobné kování je vyhotoveno z mosazi se symboly dvouhlavý orel a hvězdy, zdobení juvelírnim graírovaním ve městě Zlatoust společností Zlatoustovská gravura.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 322 mm
Délka čepele: 212 mm
Tloušťka čepele: 3 mm
Šířka čepele: 17 mm
Materiál čepele: ocel 70Х16МФС
Zpracování čepele: leštěná
Tvrdost: 57-62 HRC
Materiál rukojeti: Bílý polymer nahrazující slonovinu
Pouzdro: Dřevo, Přírodní kůže, Mosaz
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com