close
loading
Kozácky nůž Plastun IMPERATOR

Kozácky nůž Plastun IMPERATOR

Cena: 10229
Počet kusů: 

Kozácky nůž Plastun IMPERATOR

Kozácky nůž Plastun - takzvaná "Malá šaška" - nůž, o kterém se vedou nekonečné spory.

 

Kozácké vojsko Plastunů - průzkumné oddíly, do nichž byli vybráni pouze nejlepší střelci s mimořádnou výdrží ve složitých podmínkách. Plastun - od slova plast - ve smyslu ležet rovně jako list / plast - jelikož při průzkumných operacích se kozáci museli obvykle plazit.

 

A právě při průzkumných operacích byl potřebný krátký nůž, protože kindžal a šaška při plazení překážely.

 

V roce 1953 se v blízkosti Leningradu našel spolu s raritními zbraněmi - šašky a kindžály i dlouhý nůž podobný na krátkou šašku vyhotovený pro carský dvůr. Z nálezu bylo zřejmé, že se jedná o nůž, který byl určen jako vyznamenání pro kozáka Plastuna za chrabrost a odvahu v boji.

 

Široká publicita přispěla k tomu, že nůž se stal doslova ikonickým předmětem, po kterém je dodnes neutuchající poptávka.

 

Odpůrci nože tvrdí, že nůž Plastun niky neexistoval, protože nebyl vyobrazený na žádné dobové fotografii resp. obraze, zobrazujícím kozáky.

 

Spory ohledně historického statusu nože nemají absolutně žádný vliv na jeho mimořádnou oblíbenost - Kozácky nůž Plastun si našel své pevné místo nejen mezi milovníky nožů, sběrateli ale dokonce i v současném kozáckém vojsku - Nůž Plastun je považován za exkluzivní vybavení kozáků, kteří se významně odlišili svými činy a stal se reálným elementem současné kozácké formy.

 

Kozácky nůž Plastun - exkluzivní provedení, které se vyrábí pouze na individuální objednávku - autorské pouzdro s odlitky Erb Ruské Impérie - tkz. Malý erb, Svatého Georgie (Svatý Juraj) a Vavřínovými listy jako symboly Vítězství - prémiová ruská ocel X12MF Kovaná.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 360 мм
Délka čepele: 225 мм
Tloušťka čepele: 4,2 мм
Šířka čepele: 31 мм
Geometrie čepele: Přímá
Materiál čepele: ocel X12MF
Zpracování čepele: leštěná
Tvrdost: 60-61 HRC
Materiál rukojeti: Eben - černé dřevo, niklová mosaz

Tloušťka rukojeti: 25 mm
Pouzdro: Niklová mosaz, přírodní kůže, ořech

Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com