close
loading
Maya

Maya

Cena: 43075
Počet kusů: 

Maya

Nůž Maya - nůž velké civilizace Mayů, jejíž kořeny sahají až do 6 tisíciletí před Kristem (některé zdroje uvádějí až 8000), přičemž za konec civilizace Mayů se považuje příchod španělů v roce 1520 - civilizace Mayů trvala téměř neuvěřitelných 10 tisíc let.

 

Podle knihy Popol Vuh, kterou můžeme nazvat doslova Biblí Mayů - popisuje identické historické události, Mayové přišli do Ameriky ve dvou etapách. První skupina byla z východu, z Atlantského oceánu a vedl je Itzamna, bílý muž. Další skupina pocházela z Tichého oceánu a vedl ji Kukulkan, stavitel pyramid.


O původu Mayů se mluví ještě ve starší Knize rád (od slova radit) - Mayové přišli do Ameriky z kontinentu Mu, byl to obrovský kontinent s velkými městy a populací 60 milionů lidí. Kontinent se potopil na dno Atlantského oceánu asi před 11,5 tisíci lety.

 

Nehledě na původ, Staří Mayové dosáhli intelektuální a kulturní výšiny, kterým se dodnes nemůže vyrovnat nikdo v našem tkz. Novém světě. Obzvlášť působivé jsou výsledky v astronomii a matematice.

 

Mayové dokázali sestavit mimořádně přesný kalendář na tisíc let dopředu - okrouhlý stříbrný ornament na gardě nože je zobrazení Kalendáře Mayů. Současní moderní vědci tvrdí, že sestavení takového kalendáře by trvalo nejméně 10 tisíc let.

 

Asi nejzábavnější skutečností související s kvalitou výzkumu a pojetím civilizace Mayů je závěr vědců, kteří podle nápisů na jedné stele "rozluštili", že kalendář Mayů skončí 21. prosince 2012. Mnozí z nějakého důvodu začali datum považovat za datum konce světa.

 

Vraťme se k noži - ten zobrazuje nejznámějšího panovníka Mayů - Pakal Velký včetně vyobrazení Chrámu nápisů v historickém městě Palenque, na podstavci nože.

Bohaté zdobení rukojeti nože s podobou písma Mayů do ebenu nejvyšší třídy. Mimořádně složitý damašek s jedinečnou a nádhernou kresbou. Nůž třídy LUXURY.

Individuální autorská kolekce společnosti OOO PP Kizlyar.

 

Materiály: Eben, Stříbro, Damašek ocel, tvrdost 57-59 HRC, bronz, buxus
Autor: Bajrambaev D.

 

Komplet s podstavcem, certifikátem a dárkovou krabicí.
 
Charakteristika nože
Celková délka: 285 mm
Délka čepele: 170 mm
Tloušťka čepele: 4 mm
Šířka čepele: 30 mm
Tvrdost: 57-59 HRC
Materiál rukojeti: černé dřevo Eben, mosaz, postříbřené, bronz
Pouzdro: neobsahuje

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com