close
loading
Modrý Bebut

Modrý Bebut

Cena: 52205
Počet kusů: 

Bebut Modrý 

Modrý Bebut - Aristokratická důstojnická verze nože Bebut, která se dodnes vyrábí pouze na individuální objednávku.

 

Bebut - armádní nůž vzor 1907 - je v principu prvním, oficiálním nařízením ustanoven nůž ruských speciálních sil, které dnes označujeme pojmem SPECNAZ.

 

Jelikož kindžal Bebut byl příkazem nařízen pouze pro použití u řádových vojsk, s důstojnickou/oficierskou verzí se nepočítalo, i když Bebut se u důstojníků těšil mimořádné oblibě už z Kavkazské války (roky 1817 - 1864).

 

Důstojníci, a tedy Aristokracie, si svůj Bebut kupovala za vlastní peníze. Individuální objednávky šli většinou na Perské území, kde v té době patřil i Dagestan. Jen pro zajímavost předehrou Kavkazské války byla Rusko - Perská válka (1804 - 1813), kdy Persie bezpodmínečně přiznává připojení Dagestánu (včetně Gruzie a východní Arménie) k Ruské impérií.

 

Modrý Bebut je typický příkladem jedinečné individuální autorské šlechtické tvorby chladných zbraní Kavkazu s typickými křesťanskými/ pravoslavnými prvky v motivu kříže svatého Georgia v podobě oboustranné gardy a přírodního motivu kříže heraldické lilie na zadní straně jako symbolu čistoty a svatosti. Na hlavici rukojeti leopard - tkz. kavkazský modrý bars - symbol šlechty, který v terminologii heraldiky symbolizuje odvahu v boji a vytrvalost. Ledově modré oči barse vyzývají strach u nepřítele a podle legendy bars dokáže najít východisko z jakékoliv situace prohnaností nebo v extrémních případech silou.

 

Zdobení vyhotovené ve stříbře, celistvé odlitky.

 

Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.

Certifikát nože naleznete zde.

 

Charakteristika nože

Celková délka 685 mm
Délka čepele 545 mm
Tloušťka čepele 5 mm
Šířka čepele 30 mm
Materiál čepele damaškové ocel
Tvrdost 57-59 HRC
Materiál rukojeti Eben černé dřevo, stříbro, mosaz
Pouzdro Dřevo, Kůže, stříbro, mosaz

 

Kontakt

 

RUSKÝ DŮM
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com