close
loading
NSK LEMAX 2 KGB GREEN

NSK LEMAX 2 KGB GREEN

Cena: 7924
Počet kusů: 

NSK LEMAX 2 KGB 

NSK LEMAX-2 KGB - IKONICKÝ důstojnický nůž příslušníků KGB - Za službu vlasti.


Když v roce 1954 vzniká KGB - Комитет государственной безопасности“ - v překladu: Výbor pro státní bezpečnost jako důsledek změn s příchodem do vedení Sovětského svazu Nikitu Sergejeviče Chruščova, uvolnění členové tkz. Strategické rozvědky, kteří prošli Velkou vlasteneckou válkou, odcházejí do výsluhy s medailemi a s tímto nožem.


Nůž se za období vlády Nikity Chruščova v dárkovém fondu sekretariátu komunistické strany neujal, ale s příchodem nového generálního tajemníka strany Leonida Iljiče Brežněva v roce 1964, kdy se opět vrátili do silových struktur veteráni v roli poradců, vzpomněli si i na tento nůž. A tak nůž, který byl vzkříšen ze zapomnění, těší dodnes mnohé sběratele nebo potomky pracovníků speciálních služeb pracujících pod značkou KGB – jako jedné z nejefektivnějších tajných služeb.


PRÉMIOVÉ dárkové provedení - 100% ruční práce - POUZE NEJLEPŠÍ materiály: ocel ELMAX Böhler-Uddeholm, konstrukce nože NEREZ, rukojeť materiál kompozit G10.
 

Skládací nůž LEMAX KGB je velmi pěknou dobovou vzpomínkou na časy, kdy psala dějiny jedna z nejmocnějších a nejúčinnějších zpravodajských služeb na světě.
 

Mimořádně efektní a plně funkční dobový nůž, který potěší každého sběratele a milovníka nožů klasického sovětského designu, který byl vyroben ve společnosti Klinok Lemax ve smyslu našich požadavků.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 245 mm
Délka čepele: 105 mm
Tloušťka čepele: 3,4 mm
Šířka čepele: 23 mm
Materiál čepele: ocel ELMAX
Zpracování čepele: leštěná
Tvrdost: 60 - 61 HRC
Materiál rukojeti: G10, NEREZ
Pouzdro: Přírodní kůže
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

 

 

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com