close
loading
Saska Dragounska TKV 2

Saska Dragounska TKV 2

Cena: 15635
Počet kusů: 

Dragounska Saska Oficierska

Šaška Dragounska Oficierska (důstojnická) TKV 2 - vzor 1881 v imperátorskem provedení. Dragounska šaška se nazývá i šaška s Efesem - Efes se skládá s rukojeti s masivní hlavicí a gardy / ochrany prstů. Dragounska šaška má tradiční tvar čepele kavkazské šašky.

 

V roce 1881 v carské armádě dochází k podstatné reformě ve výzbroji armády. U chladných zbraní byla určena za typový vzor čepele kavkazská čepel, které se říká také "волчок" - vĺčok.

 

Dragounska šaška jako statutární zbraň dragounů - jezdecké pěchoty, nahrazuje v roce 1881 plošně ve výzbroji dragounske šavle, šavle kavalérie a šavle pěchoty a to jak u řadových vojáků tak také u důstojníků a generálů. Šavle se nadále používaly už pouze v době míru a jako součást slavnostní uniformy.

 

Od roku 1913 Dragounska šaška získává status státního vyznamenal, které bylo udělováno za mimořádně prokázanou osobní statečnost a obětavost. Dragounska šaška se tak stala tkz. "Zlatou zbraní" udělovanou za chrabrost.

 

Po roce 1917 Rudá armáda Dragounskou šašku přebírá do výzbroje armády pro velitelské struktury armády. Dragounska šaška vzor 1940 je přijata do výzbroje jako tkz. generálska šaška.

 

Nádherný a funkční sběratelský kousek, který nese v sobě slávu Ruské imperátorskej armády - s vyobrazením imperátorského erbu na hlavici rukojeti. Dárkový nůž, vhodný do sbírky každého sběratele.

Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.
Certifikát nože naleznete zde.


Charakteristika nože
Celková délka 920 mm
Délka čepele 780 mm
Tloušťka čepele 5,6 mm
Šířka čepele 35 mm
Geometrie čepele kindžálna - s mírný ohnutím oboustranné bojové ostří při hrotu
Materiál čepele ocel 50Х14 MF nebo import analog
Zpracování čepele leštěná
Tvrdost 57-59 HRC
Materiál rukojeti Kavkazský ořech, oboustranná mosazná garda
Pouzdro dřevo, kůže, mosaz
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

RUSKÝ DŮM
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com