close
loading
Šavle "La Noblesse"

Šavle "La Noblesse"

Cena: 70755
Počet kusů: 

Šavle "La Noblesse" 

Šavle - ceremoniální šavle, kterou používá Nevyšší Aristokracie (a staré šlechtické rody) a Generalita (Armádní složky) při mimořádných slavnostních událostech - v šlechtické bílé slavnostní formě - Kombinace Bílá barva a Zlato byla vždy symbolem aristokracie - nejvyšší vrstvy.

 

Nádherný a funkční sběratelský kousek - Dárkový nůž, vhodný do sbírky excelentních znalců a mimořádných sbírek třídy Superior.

 

Šavle "La Noblesse" představuje jedinečný příklad aristokratické tvorby - bílá kůže, damašková ocel, rukojeť kel mamuta - mamutí slonovina, červený fianit 5ks, zlato, stříbro - celistvé odlitky, matové a černěné Niello. Na hlavici rukojeti leopard - tkz. kavkazský leopard/ bars - symbol šlechty - který v terminologii heraldiky symbolizuje odvahu v boji a vytrvalost. Ledově modré oči barse vyzývají strach u nepřítele a podle legendy bars dokáže najít východisko z jakékoliv situace chytrostí nebo v extrémních případech silou.

 

Vyhotovuje se i šavle řadového vojska v černé kůži.

 

Historii šavle začínají oficiálně psát Maďarští husaři, v Rusku Střelci Carské armády, kteří tvořili rovanko jako Husaři vybranou a privilegovanou elitu vojska. Oddíly střelců formoval příkazem car Ivan IV. Hrozný v roce 1550 a tvořily první regulérní armádu v Rusku. A právě Střelci, tak jako i Husaři dosáhly nejvýznamnější vítězství.


Šavle postupně nahradila ve výzbroji meč, který měl své opodstatnění u pěchoty. Se stále významnější pozicí těžké kavalérie se prosazuje šavle, jejíž ohnutá geometrie se probrala od turkických národů. Díky své mimořádné efektivnosti v boji se rozšířila nejprve do východní Evropy - Maďarští a Polští Husaři a následně i do západní Evropy - šavli přebírá do výzbroje Napoleon Bonaparte v letech 1805 - 1812. I za pomoci šavle obsadila Napoleonova vojska celou tehdejší Evropu.

 

V principu bez šavle se v současnosti neobejde žádná významná ceremoniální událost ať se jedná o Aristokracii nebo Armádní složky a to po celém světě.

 

Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Nože společnosti Kizlyar, které jsou zařazeny do kategorie chladné zbraně mají vždy na hřbetu čepelí vyražené své vlastní identifikační číslo.

 

Charakteristika nože
Celková délka:   925 mm
Délka čepele:   785 mm
Tloušťka čepele:   5 mm
Šířka čepele:   30 mm
Materiál čepele:  damašková ocel
Zpracování čepele:  leštěná
Tvrdost:  57-59 HRC
Materiál rukojeti:  Kel mamuta, stříbro, zlato, drahokamy granát
Pouzdro:  Dřevo, Kůže, stříbro, zlato,
červený fianit

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com