close
loading
Survivalist X D2 TW ARCTIC SERRATED

Survivalist X D2 TW ARCTIC SERRATED

Cena: 5103
Počet kusů: 

Survivalist X D2 TACWASH ARCTIC Serrated

Survivalist X v provedení ARCTIC - s účinným pokrytím pro podmínky Arktidy a Polárních oblastí Severu.

 

Survivalist - plnokrevná vzpomínka na sovětský nůž na přežití z afghánské kampaně NV-1 Basurmanin vzor 1991. Multifuncionálny technický nůž na přežití - statný a silný s tloušťkou čepele 5 mm. Rozměry a hmotnost nože umožňují provádět i řezací i sekací práci s velkou účinností.

 

Typová série X má striktní asketické tvary vycházející z prototypu NV-1. Na čepeli nože přibylo pravítko. Rukojeť vyrobena z duralu, v níž se bezpečně nachází kapsle se sadou na přežití, která obsahuje: sadu povětrnostně odolných zápalek, jehlu s nití, vlasec (silon na ryby) se třemi různými háčky a dvěma závažími, měděný drát, spínací zicherku, dva chirurgické nože různých velikostí, sterilní náplastě - to vše uzavřené v hermetické kapsle.

 

Z nože Survivalist je možné v případě nouze zhotovit plně funkční kopí. Za tímto účelem jsou na čepeli / garde dva kulaté otvory a rukojeť má po celé délce vyfrézované vybrání s rozpětím pro upevňovací šňůru na uchycení k holi - doporučené je použití nylonové padákové šňůry z pouzdra MOLLE pro co nejvyšší pevnost.

 

Pro doplnitelnou pevnost kopí namísto standardního uvázání rukojeti k holi z boku můžete odšroubovat vrch rukojeti a vložíte do ní hůl o vhodném průměru a dodatečně ji upevníte padákovou šňůrou.

 

Součástí nože je taktické pouzdro MOLLE. Při navrhování pouzdra se brala v úvahu celá řada požadavků, aby pouzdro splňovalo přísné standardy NATO: nůž nesmí při nošení vydávat v pouzdře jakýkoli zvuk, nůž se vkládá do pochvy jakoukoli stranou, uchycení nože v pouzdře alespoň ve dvou upevňovacích bodech.

 

Pouzdro MOLLE nabízí možnost nošení nože v libovolné poloze - dokonce může být obráceny i směrem nahoru a nůž bude bezpečně sedět v pochvě. Čepel v úpravě TACTICAL WASH.
Certifikát nože naleznete zde.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 315 мм
Délka čepele: 185 мм
Tloušťka čepele: 5 мм
Šířka čepele: 38 мм
Geometrie čepele: Forma machete
Materiál čepele: ocel D2
Zpracování čepele: GREY TACTICAL WASH pokrytí
Tvrdost:
60±1 HRC
Materiál rukojeti: duralumin
Tloušťka rukojeti: 28 mm
Pouzdro: Molle taktické pouzdro, dárková krabice
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com