close
loading
Survivalist Z GREY TITAN

Survivalist Z GREY TITAN

Cena: 4732
Počet kusů: 

Survivalist Z grey titan

Prototypem nože Survivalist je sovětský nůž na přežití z afghánské kampaně NV-1 Basurmanin vzor 1991. Multifuncionální technické pomůcky, které obsahuje Basurmanin se umístily na čepel nože Survivalist, takže při nošení nože - při operacích, více nedochází k jejich ztracení.

 

Survivalist ve vyhotovení gray titan - nůž na přežití, statný a silný s tloušťkou čepele 5 mm. Rozměry a hmotnost nože umožňují provádět i řezací i sekací práce s velkou účinností.

 

Na hřbetu čepele nože dlouhá pila, která je určena pro řezání všech dřevěných materiálů. Survivalist je také vybaven serratorem - dalším ozubením pro snadné a rychlé řezání lan, popruhů a dalších materiálů.

 

Rukojeť vyrobena z duralu, v níž se bezpečně nachází kapsle se sadou na přežití, která obsahuje: sadu povětrnostně odolných zápalek, jehlu s nití, vlasec (silon na ryby) se třemi různými háčky a dvěma závažími, měděný drát, spínací zicherku, dva chirurgické nože různých velikostí, sterilní náplasti - to vše uzavřené v hermetické kapsle.

 

Z nože Survivalist je možne v případě nouze zhotovit plně funkční kopí. Za tímto účelem jsou na čepeli / garde dva kulaté otvory a rukojeť má po celé délce vyfrézované vybrání s rozpětím pro upevňovací šňůru na uchycení k holi - doporučené je použití nylonové padákové šňůry z pouzdra MOLLE pro co nejvyšší pevnost.

 

Pro doplnitelnou pevnost kopí namísto standardního uvázání rukojeti k holi z boku můžete odšroubovat vrch rukojeti a vložíte do ní hůl o vhodném průměru a dodatečně ji upevníte padákovou šňůrou.

 

Součástí nože je taktické pouzdro MOLLE. Při navrhování pouzdra se brala v úvahu celá řada požadavků, aby pouzdro splňovalo přísné standardy NATO: nůž nesmí při nošení vydávat v pouzdře jakýkoli zvuk, nůž se vkládá do pochvy jakoukoli stranou, uchycení nože v pouzdře alespoň ve dvou upevňovacích bodech.

 

Pouzdro MOLLE nabízí možnost nošení nože v libovolné poloze - dokonce může být obráceny i směrem nahoru a nůž bude bezpečně sedět v pochvě. Čepel s titanovým grey pokrytím, které bezpečně chrání čepel proti opotřebení.
Certifikát nože naleznete zde.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 315 мм
Délka čepele: 185 мм
Tloušťka čepele: 5 мм
Šířka čepele: 38 мм
Geometrie čepele: Forma machete
Materiál čepele: ocel AUS-8
Zpracování čepele: grey titan pokrytí
Tvrdost: 61-63 HRC
Materiál rukojeti: duralumin
Tloušťka rukojeti: 28 mm
Pouzdro: Molle taktické pouzdro, dárková krabice
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

RUSKÝ DŮM
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com