close
loading
Tair

Tair

Cena: 3657
Počet kusů: 

Tair

Nůž Tair - válečný nůž tkz. SVO - Speciální vojenské operace na Ukrajině - nůž mobilizace 2022 v Ruské federaci.


Nůž rozpracovala společnost Melita-K v roce 2022, ihned po vypuknutí válečného konfliktu. Vzhledem ke krátkosti času nůž Tair má identickou rukojeť jako nůž Sapsan (Melita-K) jen čepel dostala tkz. „pěchotní zákopový“ design. Od samého začátku byl nůž Tair rozpracován jako nůž pro mobilizované. Částečná mobilizace v Ruské federaci byla vyhlášena v září 2022.


Nůž Sapsan - byl navržen na speciální objednávku pro vybavení pilotů Vojenských vzdušných sil RF. (Sapsan v překladu z ruštiny Sokol/Falcon).


Nůž Tair z výše uvedených důvodů splňuje doslova všechny požadavky kladené pro přežití v polních a bojových podmínkách – pohodlná čepel pro přípravu jídla, tloušťka čepele 4,5 mm, na hlavici rukojeti kladivo a pohodlná ergonomická rukojeť z thermo-elastoplastu bude sedět rovněž v mokré ruce nebo v rukavicích.


Mnohoúčelové pouzdro z hrubé naturální kůže má navíc speciální řemínek se suchým zipem, který poskytuje kompatibilitu se systémem MOLLE.


A k pojmenování nože Tair - překládá se jako „rozprostřená křídla“, „ten, kdo létá“, „pták“, jakož i „čistý“, „bezhříšný“, „neposkvrněný“.


Tair - je populární mužské jméno turkického a arabského původu a předpokládá se, že Tair bylo jméno jednoho ze synů proroka Mohameda, takže toto jméno jako symbol má pro muslimy zvláštní význam.

Nůž je vyroben patentovanou technologií společnosti MELITA-K - Patent № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537, kde ocel 70Х16МФС je válcovaná za studena, čímž se vytvoří řezná část čepele, na kterou nemají vliv tkz. změny v oceli vyvolané teplem při broušení.

Charakteristika nože

Celková délka: 250 мм
Délka čepele: 130 мм
Tloušťka čepele: 4,5 мм
Šířka čepele: 28 мм
Geometrie čepele: Drop point
Materiál čepele: ocel 70Х16МФС
Zpracování čepele: antireflex SATIN
Tvrdost: čepel 52-56 HRC
Materiál rukojeti: Termoelastoplast
Tloušťka rukojeti: 24 mm
Pouzdro: Přírodní kůže, ABS výztuha
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com