close
loading
Vítěz - bojovník

Vítěz - bojovník

Cena: 42575
Počet kusů: 

Slovanský Vítěz - bojovník 

Nůž Slovanský Vítěz - elitní luxury autorská kompozice společnosti OOO PP Kizlyar.


Nůž Slovanský Vítěz zobrazuje tradiční symboly starých Slovanů:
Sokol Raroh - jedná se o neoddělitelný symbol Slovanů a následně Slovanských bojovníků – Štít vojína, na kterém je vyobrazen Sokol. Pojetí Slovanů jako dětí bohů se váže na sluneční obřady proto Slované v boji nikdy nečernili svou zbroj - vždy se jednalo o světlé válečníky.

Sokol je proto odrazem nebes a zároveň představuje svobodu, odvahu a neporazitelnost - sokol je v boji neporazitelný - proto se symbolem Sokola odcházel každý muž do boje.


Slovanský bojovník drží v ruce meč Kladenec - který je velký, široký a těžký, aby ho nebylo nutné používat. U starých Slovanů existovala moudrost: Slovanský bojovník je Sokol, žije pouze svým mečem.
 

Dominantní částí kompozice nože je motiv Poražení draka slovanských bojovníkem - na garde nože. Za motivem se ukrývá mnohem starší slovanské pojetí historie:
Podle starých Slovanů máme rok 7528 (rok 2020) - letopis se datuje od tkz. Uzavření mírové smlouvy mezi národy v Hvězdném chrámu - chronologie se datuje od vítězství tkz. Velké Rasy nad Velkým Drakem (stará Čína) před 7528 lety. Staří Slované znázorňují toto vítězství v podobě obrazu: Vítězný Bojovník na koni zasahuje kopím Draka.


Slovanský letopisný kalendář (v současnosti letopočet) se reálně používal u všech Slovanů. Jako poslední ho v Evropě zrušil Peter I. Příchod křesťanství tak znamenal metamorfózy, které přivedly k tomu, že z kalendáře se u Slovanů odstranilo 5508 let a nový rok se z podzimní rovnodennosti přenesl na 1 leden. A z Vítězného Slovanského Bojovníka na koni se stává symbol svatého Jiřího.


Na hrudi Slovanského Bojovníka je mimo jiné mohutné hromové kolo, které chrání před úderem a obecnými obtížemi v boji nebo v životě - hromové kolo nebo Perunovo kolo se váže s kultem Peruna, který kromě toho, že je velmi zjdenodušene považován za boha hromu a ochránce vojinů, je také symbolem záchrany a spasení. Perun je vítězem nad temnem ve třech datovaných bitvách, byl na Zemi a očekává se jeho čtvrtý příchod - což je v principu identické pojetí příchodu Mesiáše.


Slovanský Vítěz držící v ruce Slovanský meč - je nádherným kabinetním nožem s hlubokým slovanským duchem, který ozdobí vaši kancelář nebo pracovnu.
 

Materiály: Plamenný Eben - Macassar Eben, Zlato Stříbro, Damašek ocel, tvrdost 57-59 HRC, bronz, habr
Autor:
Bajrambaev D.
Komplet s podstavcem, certifikátem a dárkovou krabicí.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 320 mm
Délka čepele: 180 mm
Tloušťka čepele: 5 mm
Šířka čepele: 38 mm
Tvrdost: 57-59 HRC
Materiál rukojeti: černé dřevo Macassar, mosaz, pozlacené, postříbřené, bronz
Pouzdro: neobsahuje

Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com