close
loading
Vostochny UNCUKUL

Vostochny UNCUKUL

Cena: 3790
Počet kusů: 

Vostochny UNCUKUL

Biker-1 UNCUKUL - v překladu z ruštiny Východní nůž - Autorský nůž zdobený slavnou "Uncukuľskou nasečkou", kterou určitě znají dříve narození ještě z dob socialismu.

 

Uncukuľ je dnes vesnice s cca 6500 obyvateli, která se nachází 200 km jižně od města Kizlyar v Dagestánu.

 

Uncukuľská nasečka to je dekorativní zdobení dřeva kovovými elementy, které představuje v užitkovém dekorativním umění doslova ojedinělý zjev.

 

Ornament je přísně graficky určen a představuje kombinaci geometrických tvarů a obrazů solárních znaků. Kompozice je založena na opakování prvků, které tvoří ornament volné horizontální nebo vertikální symetrie.

 

Umění dekorace v Uncukulu sahá do dávných dob - řemeslníci byli zruční zbrojíři, kteří se zabývali drahou uměleckou dekorací zbraní. 18. století a následně ukončení Kavkazské války posouvá umění dekorace Uncukuľ do užitkové roviny - zdobené dýmky, tabatěrky, vycházkové hole, vázy, atd.

 

Největší rozmach zaznamenává Uncukuľské dekorativní umění v 60. až 80. letech XX. století, kdy Uncukuľská továrna na umělecké zpracování dřeva zaměstnává až 500 lidí. Dnes závod pod názvem Uncukuľský umělecký závod je v principu malý rodinný podnik.

 

Idea podpořit opětovný rozvoj umění Uncukuľského regionu vzešla od zástupce generálního ředitele společnosti OOO PP Kizlyar p. Omari Achmedova, čímž se umělecký dekor Uncukuľ znovu dostal do povědomí sběratelů na celém světě.

 

Práce Uncukuľských mistrů je namáhavá a vyžaduje rozvoj speciálních schopností - přesně vypočtených operací a technik, přičemž dílo střední složitosti vyžaduje od 5 do 15 tisíc různých úkonů a práce může trvat od několika týdnů do několika měsíců.

 

Elitní AUTORSKÁ verze nože. Každý nůž je jedinečný, pouze v jednom exempláři.

Certifikát nože naleznete zde.


Charakteristika nože

Celková délka: 233 мм
Délka čepele: 118 мм
Tloušťka čepele: 2.6 мм
Šířka čepele: 33 мм
Geometrie čepele: Yatagan
Materiál čepele: ocel AUS-8
Zpracování čepele: Stone Wash SATIN
Tvrdost: 57-59 HRC
Materiál rukojeti: Kavkazský ořech
Tloušťka rukojeti: 21 mm
Pouzdro: Přírodní kůže
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com