close
loading
Žnec

Žnec

Cena: 1643
Počet kusů: 

Žnec

Nůž Žnec - pokračování série univerzálních multifunkčních nožů Krot a Jež - tentokrát navržen výhradně pro vojenskou sféru jako tkz. užitkový/ pomocný nástroj - jednoduše řečeno: nůž, který má pomáhat přežít na bojové linii.

 

Nůž, na jehož designu ( i na jeho názvu) se neodmyslitelně podepsala válka. Žnec v překladu znamená: člověk, který sklízí v poli úrodu.

 

Žnec – v anglo-jazyčném pojetí to je obraz smrti (Reaper) – což znamená: ten kdo sklízí duše lidí. V naší biblické kultuře - Grim Reaper/Žnec je zobrazován jako kostra s kosou.


A že tento pojem je standardně používán ve vojenské sféře – asi nejznámějším příkladem je útočný úderný bezpilotní letoun MQ-9 Reaper – který, metaforicky řečeno: se používá se stejným účelem.

 

Nůž Žnec je jinak velmi pěkně technicky a designově zpracovaný nůž - čepel v komplexním kopinatém tvaru, navíc se skutečně nestandardním opracováním povrchu - tkz. hluboký vertikální stone wash. 

 

Konstrukčně navržená skutečně mimořádně silná čepel, navíc s vyjmutím na prst ve spodní části rukojeti umožňuje přesné ovládání nože.

Certifikát nože naleznete zde.

 

Charakteristika nože
Celková délka: 164 mm
Délka čepele: 76 mm
Tloušťka čepele: 3.5 mm
Šířka čepele: 27 mm
Materiál čepele: ocel AUS-8
Zpracování čepele: leštěná čepel stone wash
Tvrdost: 57-59 HRC
Materiál rukojeti: Polymer ABS (odolný vůči nárazům)
Pouzdro: Polymer ABS
Hmotnost s pouzdrem: 140 g
Poznámka: Nepatří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com