close
loading
Shatun Habr Damask

Shatun Habr Damask

Cena: 9880
Počet kusů: 

Shatun Habr Damask

Nádherný aristokratický lovecký nůž od společnosti Severní koruna. Slovo Shatun (Šatun) znamená v ruštině pojmenování pro medvěda, který v zimě nespí a brodí se lesem.

 

Tvrdost damaškové oceli dosáhla 58-60 HRC, v provedení 572 vrstev. Nůž má vynikající stabilní řezné vlastnosti a jako bonus skutečně nádhernou kresbu na čepeli. Čepel nože s dvojitým ostřím a zesilujícím ramenem působí mohutným dojmem. Nůž, který se hodí k lovu a je vysoce ceněn jako dárkový nůž.
 

Pohodlná rukojeť je vyrobena ze dřeva vzácného Kavkazského Černého habru, které se obecně používá pouze na nejdražší zbraně. Rukojeť má nádhernou barvu černého dřeva - eben a je zesílená leštěnou mosaznou gardou pro bezpečné a pohodlné uchopení nože.

 

Absolutně vynikající kvalita oceli v kombinaci se silnou gardou a stabilní rukojetí jsou znakem vynikajícího loveckého nože.
 

Materiály: Černý Habr, mosaz, Damask ocel, tvrdost 58-60 HRC

 

Absolutně každý nůž z damaškové oceli je vyroben pouze ručně, původní technologií dávných mistrů. Jedinečná kvalita damaškové oceli se vyjímá v každém originále nože. Dva druhy oceli splývají do jednoho celku se stovkami vrstev, které dávají v jednom ostří jako tuhost tak i pružnost. Čepel z damaškové oceli se déle neztupí, nerezaví, dokonce i když byl nůž dlouhou dobu ve vodě.


Charakteristika nože
Celková délka: 265 mm
Délka čepele: 135 mm
Tloušťka čepele: 4,6 mm
Šířka čepele: 37 mm
Tvrdost: 58-60 HRC
Materiál rukojeti: Černý habr, mosaz
Pouzdro: Přírodní kůže

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com