close
loading
Finka NKVD Důstojnická

Finka NKVD Důstojnická

Cena: 4940
Počet kusů: 

Finka NKVD DŮSTOJNICKÁ Sříbro

Oficierska / důstojnická Finka NKVD vzor 1935 - 100% vojenské dárkové provedení - předpisem stanovené vybavení důstojníků. Jeden z nejspolehlivějších obranných nožů vůbec.

 

Čepel severského typu, přímá, s jednostranným zatočením, s vyjmutím - drážkou / dolinou po obou stranách pro zvýšení pevnosti s masivní hlavicí na rukojeti pro nanášení traumatizujících úderů. Postříbřené pouzdro vzor 1935, provedení dřevo, melchior - mimořádně stabilní a bezpečné - nůž rovněž v obrácené pozici sedí pevně v pochvě. Nůž se vytahuje z pouzdra způsobem: jednou rukou držíte pouzdro, druhou vytáhnete nůž. - mimořádně pevná konstrukce pouzdra s kovovým hrotem.

 

Nůž Finka NKVD je mimořádně oblíbeným nožem díky své spolehlivé konstrukci a vynikající manévrovatelnosti i v současnosti. Nůž Finka prošel 2. světovou válkou, Angolou, Afghánistánem, používaný byl také v Čečensku během obou vojenských kampaní a to i navzdory tomu, že při přezbrojení armády v počátku 90. letech se Finka stáhla z oběhu vojenských jednotek.

 

Historie nože Finka NKVD se začíná psát oficiálně v roce 1935, kdy závod TRUD ve vesnici Vača, Nižnegorodská oblast, začíná vyrábět tuto chladnou zbraň pro složky NKVD. Nůž dostal v té době pojmenování Vačevská FINKA.

 

Tento nůž je zařazen do kategorie chladné zbraně. Vojenská verze, bez reklamního loga společnosti.

 

Materiály

Čepel ocel 95X18, tvrdost 59-60 HRC, kůže, dřevo, melchior, Stříbro


Charakteristika nože
Celková délka: 243 mm
Délka čepele: 130 mm
Tloušťka čepele: 4.0 mm
Šířka čepele: 19 mm
Materiál čepele: ocel 95X18
Zpracování čepele: leštěná
Tvrdost: 58-60 HRC HRC
Materiál rukojeti: Přírodní kůže
Pouzdro: Dřevo, melchior, Postříbřené
Poznámka: Patří do kategorie chladné zbraně

Kontakt

 

RUSKÝ DŮM
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com