close
loading
Nanotechnologie BoLi MELITA-K
Nanotechnologie BoLi MELITA-K

Produkce společnosti MELITA-K označená značkou BoLi - ultrazvukové opracování ostří a posílení ostří ultratvrdou vrstvou - legovací vrstva na bázi Titanu.

Ruská ocel používaná k výrobě nožů
Ruská ocel používaná k výrobě nožů

Detailní tabulkový přehled ruských ocelí, které se používají při výrobě nožů, včetně jejich strukturálního chemického složení a jejich analogů, podle označení ocelí mimo Euroasijské ekonomické unie.

Nůž NR 40 - nůž rozvědčíka, vzor 1940
Nůž NR 40 - nůž rozvědčíka, vzor 1940

Statutární model bojového nože, který byl používán armádou Sovětského svazu a armádami zemí Varšavské smlouvy v letech 1940 - 1960. V některých dokumentech se také uvádí pod názvem "Nůž výsadkáře".

Nůž NV-1 Basurmanin, nůž na přežití, vzor 1991
Nůž NV-1 Basurmanin, nůž na přežití, vzor 1991

Zkušenosti získané sovětskou armádou v afghánské válce stanovili kritéria pro vznik nového moderního univerzálního nože - nože na přežití, který dostal oficiální označení NV-1-01 vzor 1991, Basurmanin.

Nože Samsonova - carské chladné zbraně
Nože Samsonova - carské chladné zbraně

Lovecké nože a dýky ruského mistra a řemeslníka Jegora Petroviche Samsonova dnes představují jednoznačný etalon kvality ruských chladných zbraní. Nože Samsonova nosili na lov car Nikolaj II. i jeho generálové.

Yatagan
Yatagan

Chladná zbraň s dlouhou čepelí s dvojitým ohnutím vždy zhotovený z překládané oceli. První známý jatagan patřil tureckému sultánovi Suleiman I. Velikému. Masová výroba jataganů začíná v Turecku v druhé polovině XVIII. století a spojuje se výlučně s janičáři.

Gladius
Gladius

Gladius - ikona římské legie. Meč Gladius není obyčejný římský meč. Ve svém čase bez pochybností byl nejdůležitější zbraní při boji zblízka, za pomoci kterého Řím dobyl polovinu tehdejšího světa. Nůž římské pěchoty - nůž Legionáře.

Bowie nůž
Bowie nůž

Vzor nože, který nese jméno Jamese Bowie, plukovníka texaských dobrovolníků během Texaské revoluce v letech 1835 -1836, který ho zpopularizoval na počátku 19. století. Geometrie nože Bowie odráží značný hispánský vliv. Nůž se stal známým po takzvaném Velkém Sundbarském souboji.

Tanto
Tanto

Tanto - jsou krátké japonské meče. Doslova tan - krátký, to - meč. Zlatou éru zažívá Tanto v období Kamakura (začátek 12. století až první polovina 14. století), kdy nastupuje období moci samurajů a vládu v Japonsku přebírá Kamakurský šógunát.

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK
OBCHODNÍ SEKCE - prodej nožů ČR

Na Zátorce 289/3
160 00 Praha 6

 

Tel. : (+420) 774 857 161

E-mail: info@kizlyarsupreme.cz
 

 

Powered by: www.cdx-world.com